Vybavení: Filtry (UV, polarizační, přechodový a ND filtr)


Používáte při svém focení filtry? Pokud ne, v dnešní fotoškole s Ondřejem Neffem se dozvíte, k čemu jaký by se vám mohl hodit. A pokud ano, i tak se možná dozvíte něco užitečného nového. Filtrů existuje velká spousta, a to jak typů, tak značek, kvalit, rozměrů. My se ve videu podíváme především na polarizační filtr, na přechodový filtr a na ND filtr.

Kromě těchto tří zmíněných se okrajově Ondřej zmíní o „základním“ UV filtru a existuje i spousta dalších – ať už různě barevné, infračervené nebo se všemožnými dalšími efekty. Je potřeba mít na paměti, že každý filtr je na konkrétní rozměr objektivu, takže před nákupem je nutné si promyslet, na který objektiv se vám hodí jaký filtr. Naštěstí existují i všemožné redukce, takže větší filtr na menší průměr objektivu většinou je možné dát. Menší na větší objektiv pak samozřejmě ne :-)

Tak tedy přeji příjemnou podívanou a dobré světlo i pod filtrem!

logo-neff-fotoskola


2 příspěvků to “Vybavení: Filtry (UV, polarizační, přechodový a ND filtr)”

  1. Peter napsal:

    Môžem mať na sebe dva filtre? Jeden UV filter a na ňom další polarizačný?

  2. Ano ano, můžete. Proto některé filtry mají i závit pro další filtr :-) Jen pozor, pokud máte širší objektiv, už by to mohlo začít v rozích vinětovat. Na druhou stranu, když budete mít nasazený polarizační, tak ten UV je tam v podstatě zbytečně..

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Malý, ale šikovný Ol... Vložil author icon Tomáš Mähring 10.01.2013 | žádné reakce
Fotíme 17. díl: Fotí... Vložil author icon Tomáš Mähring 14.04.2014 | žádné reakce
Nejmenší zrcadlovka ... Vložil author icon Tomáš Mähring 08.04.2013 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...