Fotíme 1. díl: Focení s dlouhým ohniskem

Minule jsme si ukázali rozdíly v kompozici při focení s dlouhým a krátkým objektivem. V tomto díle nám Ondřej Neff podrobněji popíše focení s dlouhým sklem. Protože dlouhý objektiv zdaleka neslouží pouze k tomu, abychom si mohli něco „přizoomovat“.

Fotografovat se vydáme jak do města, tak do přírody a i za sportem na legendární Velkou Kunratickou a v každém z těchto míst si na konkrétních příkladech ukážeme, jak fotit s dlouhým ohniskem danou „scénu“.

V den tohoto natáčení nám počasí úplně nepřálo, bylo „hnusné podzimní šedivo“, takže o to těžší bylo pro fotoaparáty ostřit, kvůli špatnému světlu bylo potřeba fotit na vyšší ISO a  delší časy..takže v tomto případě by ultrazoomové kompakty měly pravděpodobně ještě větší problémy.

Ale nikde není psáno, že tato „dlouhoohnisková pravidla“ se týkají jen zrcadlovek a „velkých drahých teleobjektivů„. U ultrazoom fotoaparátů nebude efekt rozostřeného pozadí až tak výrazný jako u zrcadlovky s velkým čipem, ale jinak v zásadě vše platí stejně.

Tak přeji lepší světlo než jsme měli my a za týden naviděnou u dalšího dílu!

logo-neff-fotoskola

 


1 příspěvek to “Fotíme 1. díl: Focení s dlouhým ohniskem”

  1. Frantisek napsal:

    Vinikajuce,poucne.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fotíme 10. díl: Foce... Vložil author icon Tomáš Mähring 15.04.2013 | žádné reakce
Fotíme 17. díl: Fotí... Vložil author icon Tomáš Mähring 14.04.2014 | žádné reakce
Fotíme 1. díl: Focen... Vložil author icon Tomáš Mähring 19.11.2012 | one response

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...