Fotíme 10. díl: Focení s rybím okem

Při natáčení fotoškoly o makru a o focení květin jsme s Ondřejem Neffem ve skleníku natočili ještě jeden díl. A to o fotografování objektivem typu rybí oko. Vše je zkreslené, úhel záběru je téměř 180 stupňů a vše vypadá „jaksi divně“. Ale netrvá to dlouho a rybímu oku přijdete na chuť.

Je spousta případů, kdy je rybí oko na fotografování vyloženě nevhodné, ale záleží, jak focený motiv pojmete. Je totiž také spousta případů, kdy „normálním“ objektivem by vznikla „obyčejná“ fotografie a rybím okem vznikne naprosto parádní a originální snímek. Takže pokud chcete nějakou změnu a rádi si hrajete, tak rybí oko je správná volba 😉

Jen je potřeba hlídat, co všechno máte v záběru, tím jak zabírá velký úhel, občas se mi do fotky pletou moje nohy nebo po stranách něco (nebo někdo), co by člověk tak nějak nečekal, že „se tam ještě vejde“. Velmi efektní a zajímavé fotky rybím okem jsou také sportovní, jen je důležité myslet na to, že je potřeba být fotografovanému co nejblíže.

Tak hurá do toho!

logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Ultrazoom s 26x přib... Vložil author icon Tomáš Mähring 03.01.2013 | žádné reakce
Vyvážení bílé 1. díl... Vložil author icon Tomáš Mähring 18.03.2013 | one response
Vybavení: S foťákem ... Vložil author icon Tomáš Mähring 29.04.2013 | 2 responses

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...