Fotíme 13. díl – Nepřeje nám počasí ani prostředí


Tentokrát tu máme trochu netradičně nazvaný díl fotoškoly. Co si pod tím představit? Zkrátka je mlha, inverze a pohled na okolí v nás rozhodně neprobouzí nějaké „fotografické chutě“. A právě takové situaci se budeme s Ondřejem Neffem věnovat v dnešní fotoškole.

Mlhu si na natáčení naplánovat nejde, ale v prosinci, kdy jsme tento díl natáčeli, sehnat pořádnou mlhu nebyl až takový problém. A tak jsme si řekli, že k hnusné mlze a šedivu ještě najdeme nějaké ošklivé prostředí a podíváme se nato, jestli v takové situaci opravdu nejde vyfotit cokoli zajímavého. Tentokrát jsme měli na natáčení půjčený Canon EOS 70D.

V podstatě se budeme ve videu věnovat 3 možnostem, jak si v našem případě pomoci. Prvním je černobílá fotka, ve které šedivost okolí až tak moc nevadí. Druhá možnost je zaměřit se na fotografování detailů – i v ošklivém prostředí záleží pouze na Vaší fantazii, co ve svém okolí najdete a jak to vyfotíte. A třetí (nouzová) možnost jsou různé další efekty.

Na závěr přidávám povánoční tip – dostali jste nový fotoaparát, ale nemáte ho jak schovat před nepřízní počasí? Není nic jednoduššího, než si vybrat nějaký hezký fotobatoh či fotobrašnu :-)

Tak tedy dobré světlo (ačkoli to jde i v tom špatném 😉 ) v roce 2014!

logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fotíme 11.díl: Dynam... Vložil author icon Tomáš Mähring 27.05.2013 | žádné reakce
Kompozice 2. díl: Li... Vložil author icon Tomáš Mähring 29.10.2012 | 4 responses
Fotíme 6. díl: Stree... Vložil author icon Tomáš Mähring 24.12.2012 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...