Fotíme 17. díl: Fotíme ultrazoomem


V dnešním díle fotografické školy s Ondřejem Neffem se podíváme do oblasti amatérských fotoaparátů. Konkrétněji prozkoumáme možnosti takzvaných Ultrazoomů. Jsou to kompaktní přístroje, které mají obrovský rozsah ohniskových vzáleností. Dnes je již standart, že začínají na širokoúhlých ohniscích a končí na „obřích“ teleobjektivech.

Možná si řeknete, že to musí znamenat spoustu kompromisů v optice. To určitě ano. Ale dnes už jsou technologie tak daleko, že i výsledky z takovýchto přístrojů mohou vypadat velmi dobře. A do kapsy se nám současná zdrcadlovka se 750mm teleobjektivem nevejde ať se budeme snažit jakkoli 😉

A na závěr zpráva mimo téma – rádi bychom Vám všem, kdo Foto v kostce sledujete, poděkovali za přízeň. Tímto dílem jsme se přehoupli přes padesátku – toto je díl číslo 51! Parádně funguje i youtube kanál, kde jsme začínali s cca 200 přihlášenými odběrateli. Nyní po roce a půl, co školu s Ondřejem natáčíme, vás je téměř 1800 a stále přibýváte! Díky moc za sledování i za šíření a sdílení, je to skvělá motivace vymýšlet další a další témata.

Dobré světlo!

logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Zajímavosti: Předsta... Vložil author icon Tomáš Mähring 18.05.2013 | žádné reakce
Zajímavosti: Rozebra... Vložil author icon Tomáš Mähring 03.06.2013 | žádné reakce
Stativy 2. díl: Hlav... Vložil author icon Tomáš Mähring 15.10.2012 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...