Fotíme 2. díl: Focení s krátkým ohniskem

V minulém díle fotoškoly jsme fotili s dlouhým sklem, takže zákonitě musí následovat díl na téma jak fotit s krátkým sklem neboli s širokoúhlým objektivem 😉 Ten nám naopak prostor zkresluje a právě díky tomu jsou snímky také působivé.

Ale právě u širokého objektivu rozhodně platí pravidlo „jít blíž“. Tedy, co nejblíž, protože čím blíž budeme, tím bude fotka nejspíš lepší. Těžko toto popisovat, ve videu to Ondřej Neff vysvětlí a především ukáže na konkrétních příkladech a situacích. Sami uvidíte, že fotky širokým ohniskem „vypadají jaksi lépe“, než fotky „normálním“ ohniskem.

Opět budeme fotit jak ve městě, tak v přírodě, jak potok a listí, tak sport. Tak hurá nato!

A co z toho plyne? Že mít na focení jeden univerzální objektiv je bezva, ale časem minimálně majitelé zrcadlovky dojdou k tomu, že přeci jen by se hodil objektiv ještě o kousek delší a druhý ještě o kousek širší. Znám to moc dobře, taky jsem tak dopadl :-) A pro ty, ve kterých tento pocit začíná pohlodávat, tu mám tradiční závěrečnou pozvánku do e-shopu či kamenné prodejny firmy Aaron, třeba přímo do sekce s objektivy.

Dobré světlo!

logo-neff-fotoskola

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Opravdu Ultra zoom 4... Vložil author icon Tomáš Mähring 06.05.2013 | žádné reakce
Stativy 3. díl: Hříc... Vložil author icon Tomáš Mähring 15.10.2012 | 4 responses
Nejmenší z rodiny Ni... Vložil author icon Tomáš Mähring 11.02.2013 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...