Fotíme 3. díl: Focení sportu, běh

Tento díl fotoškoly je zaměřený pouze a přímo na focení sportu, konkrétněji běhu. Ondřej Neff vám tu vysvětlí, jak fotoaparát nastavit, dá pár tipů kam se postavit a co a jak fotit. Samozřejmě nastavení přístroje je různé pro různé sporty, situace, počasí… takže v dalších dílech se vydáme i za jinými sporty a na jiné akce (určitě kolo, lyže, kajak, možná halové sporty? Jaká témata by případně zajímala vás? Budeme rádi za reakce v diskuzi!)

Všeobecně u focení sportu platí, že fotíme na prioritu času, protože tím máme jisté, že automatika fotoaparátu nenastaví třeba příliš dlouhý čas, se kterým už by se fotografovaný sportovec na snímku „rozmazal“. I když v určitých případech i to může být účelem. Clonu nastavuje automatika přístroje. Ale na nás ještě je, abychom si ohlídali nastavení ISO (případně lze nechat i na automatice, ale nedělal bych to :-) ) a vyvážení bílé (které opět i automatika zvládne, ale z vlastní zkušenosti – raději automatice nechte pouze to clonění).

Samozřejmě záleží také na počasí, pokud bude „šedivo a pochmourno“ jako jsme měli my při natáčení, může mít fotoaparát problém s ostřením a zároveň si nejde dovolit nastavit nějaké extrémě krátké časy, protože by snímky byly tmavé. No, více ve videu, dnes tedy v konkrétním případě focení běhu.

Tentokrát jsme si na natáčení vzali fotoaparát Sony NEX 6 s objektivem 16-50mm, abychom stále nefotili pouze zrcadlovkami, které si zrovna s tímto „šedivým pochmournem“ poradí o něco snáze.

Dobré světlo!

logo-neff-fotoskola

 


5 příspěvků to “Fotíme 3. díl: Focení sportu, běh”

 1. Lenka napsal:

  Děkuji za pro mne, jakožto vlastníka své první zrcadlovky, přínosná a velmi pěkná videa. Myslím, že focení hor, lyžování a celkově zimní krajiny by se v tomto období docela hodilo :)

  • Tomáš Mähring napsal:

   Dobrý den, děkuji za celý tým fotoškoly. Nějaká zimní témata určitě chystáme, 31.12. vyjde také Silvestrovský díl o focení ohňostrojů. Obecně k focení nejen krajiny určitě ale platí „pravidla“ zmíněná v dílech o kompozici – http://81382.w82.wedos.ws/category/kompozice/

   Hezké svátky!

 2. Olga napsal:

  Já bych ráda něco o focení koní, konkrétně parkurové závody.
  Děkuji Olga

  • Tomáš Mähring napsal:

   Dobrý den, focení koní a konkrétně parkouru bude velmi podobné jako focení běhu – je to také pohyb. Takže když nastavíte prioritu času a nějaký kratší čas (od 1/500), tak by snímky měly být ostré. Je samozřejmě potřeba si hlídat, kam fotoaparát ostří. A najít si ten nejlepší pohled – u překážky, z boku, teleobjektivem zepředu, od spoda… Obávám se, že takto konkrétní a „odborná“ témata natáčet není možné :(

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fotíme 4. díl: Stree... Vložil author icon Tomáš Mähring 10.12.2012 | one response
Opravdu Ultra zoom 4... Vložil author icon Tomáš Mähring 06.05.2013 | žádné reakce
Fotíme 8. díl: Podve... Vložil author icon Tomáš Mähring 21.01.2013 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...