Fotíme 5. díl: Street foto, demonstrace


Blíží se Vánoce a svátky, tak si možná říkáte, proč zrovna focení demonstrace. Ale je to jednoduché, média a všichni šílí s koncem světa 21.12. Jenže focení konce světa se dá těžko simulovat – to za prvé a za druhé nepatřím mezi ty, kteří by tím nějak žili. Ale myslím, že když, tak to bude fotograficky podobné právě demonstraci – všude spousta lidí, policajti, řev, zmatek :-) Tak tedy v dnešní fotografické škole se vydáme s Ondřejem Neffem (www.digineff.cz) fotit právě na demonstraci, která probíhala v Praze 17. listopadu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o reportážní fotografii, nemusíme se tak moc bát k lidem přiblížit, protože na takových akcích každý s focením „tak nějak počítá“. A ideálně budeme fotit na prioritu clony. Jakým ohniskem fotit? I k tomu si v dnešním díle něco povíme. Tedy hurá do toho!

Tentokrát jsme na focení vzali malý kompaktní přístroj ale s nestandartně větším čipem – Sony RX100. A pokud by náhodou všude slibovaný konec světa nenastal, tak na příští vánoční pondělí máme připravený sváteční díl opět ze série „Street foto“ o focení vánočních trhů a samozřejmě všech tomu podobných událostí. Za celý tým fotoškoly přeji dobré světlo, 21. 12. tvrdé lokty a skvělé záběry a potom případně i krásné svátky! 😉

logo-neff-fotoskola

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Kompozice 1. díl: Vy... Vložil author icon Tomáš Mähring 16.10.2012 | one response
Fotíme s bleskem 2/2... Vložil author icon Tomáš Mähring 11.11.2013 | žádné reakce
Podlep a laminace fo... Vložil author icon Tomáš Mähring 09.12.2013 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...