Fotíme 7. díl: Focení ohňostrojů


Toto pondělí vyšlo zrovna na 31.12., takže zde máte letošní poslední fotoškolu v poslední den roku 2012. A vzhledem k tomu, že o půlnoci budou na mnoha místech všude na světě všemožné ohňostroje, v dnešním díle Vám Ondřej Neff (www.digineff.cz) poradí, jak na takové focení ohňostrojů.

Rozhodně je dobré si předem promyslet místo, ze kterého ohňostroj půjdete fotografovat, ideálně ještě za dne – pokud víte, odkud budou rakety lítat. Když se vám k tomu podaří vybrat místo, kde se ohňostroj bude odrážet i třeba ve vodní hladině nebo bude nasvěcovat ještě něco jiného zajímavého, je to jedině dobře. Ale je potřeba počítat s tím, že tam nebudete sami, takže například umístění stativu nemusí být úplně snadné. Ale stativ není nezbytný, poslouží i dobře opřená ruka třeba o zídku, zábradlí, lampu…

A jak tedy fotoaparát nastavit a jak mohou výsledné snímky vypadat? Na to se podívejte v dnešním videu :-) Fotografie ve videu jsou tentokrát z mého archivu (www.foto-tom.cz) z jednoho z dřívějších pražských silvestrovských ohňostrojů. Vzhledem k tomu, že se jedná v podstatě o noční fotografii, tak čím bude mít použitý fotoaparát větší čip, tím lépe. A také by měl mít možnost manuálního nastavení expozice, clony, ISO atd. Takže třeba nějaká z mnoha bezzrcadlovek od firmy Aaron.

Za celý tým Foto v kostce Vám přeji dobré světlo i v následujícím roce 2013!

PS: Tip pro Pražáky – 1.1. v 18:01 začíná pražský novoroční ohňostroj 2013, který bude „střílený“ mezi Karlovým mostem a Střeleckým ostrovem z pontonu přímo na hladině Vltavy. Takže fotky Karlova mostu a Prahy spolu s ohňostrojem, ideálně hezky co nejníže vodní hladině budiž foto-tipem na první večer roku 2013. Jen myslete nato, včas si vybrat a zabrat dobré místo! 😉

logo-neff-fotoskola

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring 15.11.2012 | one response
Fotíme 10. díl: Foce... Vložil author icon Tomáš Mähring 15.04.2013 | žádné reakce
Vybavení: Blesky pro... Vložil author icon Tomáš Mähring 28.04.2014 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...