Fotíme 8. díl: Podvečerní fotografie


S dnešní fotoškolou a s Ondřejem Neffem vyrazíme fotografovat těsně po západu slunce, kdy ještě není úplná tma, ale pouliční osvětlení (pokud jsme ve městě) už svítí. Během této cca hodiny šera je možné pořídit opravdu velmi zajímavé fotografie ať už ve městě nebo v přírodě, doma nebo na cestách. I ve videu takových fotografií z celého světa najdete poměrně hodně pro inspiraci a představu. První část použitých fotek je z archivu Ondřeje Neffa (www.digineff.cz) a druhá část pak z mého fotoarchivu (www.foto-tom.cz).

A jak na takové podvečerní focení? Převážně se jedná o focení na delší časy, takže budete potřebovat stativ a ideálně nastavený manuální režim nebo v případě automatiky alespoň korekci expozice do mínusu. Však koukněte na video 😉 A třeba hned dnes v podvečer vyražte do ulic si to zkusit!

A nyní jedna menší organizační změna, dalšího dílu fotoškoly se nedočkáte za týden, ale za dva týdny, tedy 4. února. Důvod je jednoduchý, 7. února odlétám fotit českou expedici na Colorado river, se kterou na raftech a kajacích za 18 dní sjedeme 384km Grand Canyonu a následně si ještě odskočím se ohřát do Hondurasu, Guatemaly a Mexika. Takže nyní pár dílů fotoškoly děláme „do zásoby“. A až se 2. dubna vrátím, můžete se těšit na pár dílů souvisejících s vozením foťáku do extrémnějších podmínek a s focením na cestách, doplněných záběry a fotkami právě z tohoto „výletu“ :-)

Dobré podvečerní světlo!

logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Vybavení: Blesky pro... Vložil author icon Tomáš Mähring 28.04.2014 | žádné reakce
Histogram 1. díl: Co... Vložil author icon Tomáš Mähring 18.02.2013 | 3 responses
Stativy 1. díl: Typy... Vložil author icon Tomáš Mähring 11.10.2012 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...