Kompozice 2. díl: Linie, tvary a struktury

V minulém díle fotografické školy jsme si řekli, jak najít ten správný motiv v realitě, v tomto díle nám Ondřej Neff poví, jak ten motiv fotit, aby výsledek vypadal co nejlépe. Je tedy potřeba si hlídat linie, tvary a struktury.

Začneme s liniemi, protože to je v podstatě „základní konstrukční prvek fotografie“. Ve videu si to ukážeme na praktickém příkladu dvou větví, které je možné vyfotit „normálně“ a bude z toho „normální fotografie“. A nebo si nato můžem dát trochu záležet, linie si v hledáčku trochu porovnat a co vznikne, o tom se můžete přesvědčit sami ve videu 😉

Tipů a příkladů, jak si s linií tvaru fotografovaného motivu pohrát si ukážeme víc, zkusíme si to na focení architektury, řekneme si, jak využít stínu ve fotce a na závěr dostanete malý domácí úkol! (ale nebojte, nepovinný, tak jako je naše fotoškola nepovinná).

Přeji Vám dobré světlo a v příštím díle našeho online foto kurzu si povíme něco o přesnosti při fotografování.

A na závěr dovolte jeden odkaz do Aaron e-shopu, udělat hezkou strukturovanou fotografii jde i malým kompaktním fotoaparátem, ne pouze „velkou a drahou“ zrcadlovkou.

logo-neff-fotoskola

 


4 příspěvků to “Kompozice 2. díl: Linie, tvary a struktury”

 1. maxxis02 napsal:

  Som rada, že som našla takéto vysvetlenie pri fotení. Čo to trošku ovádam, ale nakoľko som si kúpila nedávno lepší foťák, tak ma viac zaujíma aj lepšie spracovanie fotiek z mojích dovoleniek Alpy,Nórsko…Veru po prezretí vášho filmu som si hneď pozerala moje nafotené fotky a aj našla chyby. Som rada za výborne spracované video a zrozumiteľné vysvetľovanie.

 2. Tomáš Mähring napsal:

  Děkujeme za milou zprávu :-) Zpracování fotek na pc rozhodně bude jedním z budoucích témat, s tím počítáme

 3. Adolf napsal:

  Je to pěkně natočené, ale na můj vkus to už začíná být trochu moc „one man show“ :-)

 4. Vasek napsal:

  Ja zas jsem rad ze to porad v tomto podani bezi a vubec me to neurazi,spis naopak,dekuji za to.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fotíme 6. díl: Stree... Vložil author icon Tomáš Mähring 24.12.2012 | žádné reakce
Fotíme 9. díl: Makro... Vložil author icon Tomáš Mähring 04.02.2013 | 5 responses
Fotíme 13. díl ̵... Vložil author icon Tomáš Mähring 06.01.2014 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...