Histogram 2. díl: Jak používat histogram?


Druhý díl fotoškoly s Ondřejem Neffem ze série o čtení a používání histogramu v praxi je tu. Co je to histogram bylo vysvětleno v minulém díle, v tomto tedy navážeme tím, jak těch informací z něj využít v praxi. Je potřeba počítat s tím, že příklady, na kterých to tu ukazujeme jsou tak trochu „v extrému“, aby bylo vše hned názorně jasné.

Takže samozřejmě asi nebudeme fotit jednolitě bílou nebo černou plochu, ale pokud bílá nebo černá ve snímku převládá, je dobré podle histogramu zkontrolovat, jak jí vidí procesory a inteligence fotoaparátu, jestli se náhodou nerozhodl z té bílé/černé udělat svou „střední šedivou“. Že nevíte o čem to tu mluvím? Koukněte na toto video a hned bude vše jasné 😉

Další díly (celkem budou/jsou 4) o histogramu a vyvážení bílé najdete pohromadě zde, takže rozhodně doporučuji shlédnout všechny, protože vše to spolu tak nějak souvisí, ale udělat jeden téměř půlhodinový díl fotoškoly na téma „Histogram a vyvážení bílé“ jsme si netroufli, takže jsme to rozporcovali na víc kusů :-)

A pokud už máte fotek tolik, že nevíte co s nimi, co si jich pár vytisknout? Třeba na velký formát? Nejen to je možné v Aaronlabu.

Dobré světlo!

logo-neff-fotoskola


1 příspěvek to “Histogram 2. díl: Jak používat histogram?”

  1. Leica napsal:

    Parada, dakujem za vyborne vysvetlenie, hlavne tych paradoxov.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fotíme 17. díl: Fotí... Vložil author icon Tomáš Mähring 14.04.2014 | žádné reakce
Samsung Galaxy Camer... Vložil author icon Tomáš Mähring 27.12.2012 | žádné reakce
Vyvážení bílé 2. díl... Vložil author icon Tomáš Mähring 01.04.2013 | 8 responses

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...