Stativy 2. díl: Hlavy stativů

V minulém díle naší fotoškoly nám Ondřej Neff řekl, jaké základní typy stativů máme. V tomto díle se podíváme podrobněji na hlavy stativů, protože stativ bez hlavy je podobně použitelný jako zrcadlovka bez objektivu. Tedy jaké typy stativových hlav existují a která je k čemu dobrá?

Máme základní tři druhy stativových hlav. Pákové, kulové a trojcestné. Jak která vypadá a k čemu je která lepší se dozvíte právě v tomto díle Foto v kostce. Stejně tak jako ostatně u všeho, i jednotlivé typy stativových hlav mají ještě další různé varianty, některé použitelnější pro video, jiné naopak pro focení, další se více hodí do studia, jiné do terénu. Ve videu si povíme základní rozdělení a ukážeme si rozdíly mezi jednotlivými typy hlav.

Tak trochu speciální kategorií stativových hlav jsou pak pákové hlavy určené předně pro nátáčení videa. Pokud sháníte hlavu k použití s videokamerou a myslíte to s točením trošku vážně, měli byste se poohlédnout po fluidní (tedy olejové) hlavě. Je trochu dražší, než obyčejné pákové hlavy, ale pohyb při švenkování je naprosto plynulý.

A zde je hlava stativu k zakoupení v našem éšopíku. A že jich tam máme! Malé, velké, lehké, těžké, levné, drahé, krásné, ošklivé. Ne, ošklivé nemáme, ani na objednání.

Dobré světlo!

logo-neff-fotoskola

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Malý, ale šikovný Ol... Vložil author icon Tomáš Mähring 10.01.2013 | žádné reakce
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring 20.12.2012 | žádné reakce
Kompozice 1. díl: Vy... Vložil author icon Tomáš Mähring 16.10.2012 | one response

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...