Fotíme 16.díl: Zbrojíme na koncert aneb jak fotit koncerty

V dnešním díle fotoškoly se s Ondřejem vydáme fotografovat na koncert. Tedy ne doslova, natáčeli jsme u Ondřeje v ateliéru, protože na koncertě bychom moc povídání nenatočili :-) A pár fotek i záběrů z koncertů jsem do tohoto dílu přidal ze svého archivu.

V první části videa se podíváme na techniku, s jakou na koncert vyrazit. Zaměřili jsme se na široké objektivy s pevným ohniskem od Canonu s lepší světelností (24mm f2,8, 28mm f2,8 a 35mm f2). Samozřejmě zoom má výhodu mobilnosti, ale zase většinou nevýhodu horší světelnosti, navíc pevné sklo má lepší kresbu. Toto samozřejmě záleží na každého možnostech a natom, co za vybavení máte. Pevná skla jsou každopádně super věc!

Video je tentokrát trochu delší než obvykle, ale stejně se nám tam jedna důležitá informace nevešla – určitě je dobré fotit do RAW formátu! Při následných úpravách díky tomu ze snímku snáze „odstraníte“ šum, poladíte barvy atd.

A je také dobré nezapomenout si koncert trochu užít. Osobně to mám tak, že když jdu fotit na koncert, užiju si ho – po té fotografické stránce, ale po hudební už méně :-)

logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Programovatelná dálk... Vložil author icon Tomáš Mähring 22.09.2012 | one response
Vybavení: Univerzáln... Vložil author icon Tomáš Mähring 17.02.2014 | žádné reakce
Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 responses

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...