Fotíme s bleskem 2/2 – externí blesk


Pokračování dvoudílné série Foto v kostce o focení s bleskem. Minule Ondřej Neff povídal o tom, jak fotit s interním bleskem, takže v tomto díle pokračujeme s bleskem externím. S tím se totiž dá kouzlit ještě podstatně víc, umožňuje „nasvětlovat“ fotografovanou osobu/objekt z jiného úhlu než odkud fotíme a tudíž vznikají stíny a obraz je celkově plastičtější.

Externím bleskem také není nutné svítit přímo, ale poměrně často se využívá odrazů – o strop, o odraznou destičku… světlo se tím změkčí. Na natáčení tohoto dílu jsme měli půjčený blesk Nikon SB-910 a stejně jako minule jsme fotili novinkou Nikonem D610. Dálkové ovládání externích blesků, které používáme ve videu ale umožňují i nižší modely fotoaparátů Nikon. Je zde ale vždy podmínkou, že fotoaparát musí na jednotlivé blesky „vidět“ (a blesky na fotoaparát). Pokud máte jinou značku nebo na sebe zařízení nevidí, další možnost je použít rádiové dálkové odpalování. S tím už vás nebude omezovat vůbec nic :-)

Ve videu ukazujeme práci s jedním externím bleskem. Samozřejmě pokud bychom jich měli k dispozici ještě víc, možnosti a varianty jak svítit a fotit ještě přibývají. Tedy ať Vám to blýská!

logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fotíme 11.díl: Dynam... Vložil author icon Tomáš Mähring 27.05.2013 | žádné reakce
Nejmenší zrcadlovka ... Vložil author icon Tomáš Mähring 08.04.2013 | žádné reakce
Canon EOS 6D –... Vložil author icon Tomáš Mähring 13.12.2012 | 2 responses

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...