Kompozice 3. díl: Přesnost v kompozici

V minulém díle fotografické školy o kompozici jsme si řekli něco o liniích, strukturách a tvarech, v tomto díle nám Ondřej Neff poví něco o přesnosti. Je totiž důležité hlídat si co máme na fotografii nejen uprostřed, ale i po krajích a v rozích.

Ukážeme si, co je vlastně míněno „přesností v kompozici“ a hlavně si vysvětlíme, jak fotit, aby byl výsledek opět o co nejlepší. Na několika příkladech vám i ukážeme, na jakých motivech se přesnost dobře trénuje. Můžete třeba fotografovat lavičku, kterých je všude dost. Že je to snadné? Ano, ale když si pohlídáte, z jakého úhlu lavičku fotíte, co máte ve kterém rohu a jak lavička vrhá stíny, může na výsledné fotografii vypadat podstatně lépe.

Na závěr opět dovolte malý TIP – pokud byste neměli čím fotografovat, můžete si vybrat fotoaparát v našem e-shopu, ať už kompakt, bezzrcadlovku nebo zrcadlovku. A v případě, že byste si se stíny na snímku chtěli hrát víc, mohl by se vám hodit externí blesk s dálkovým odpalovačem – pak totiž budete moc blýskat na „motiv“ z jiného úhlu, než ho fotíte a vzniknou tak efektní a zajímavě nasvícené snímky.

logo-neff-fotoskola

 


1 příspěvek to “Kompozice 3. díl: Přesnost v kompozici”

  1. Andrea napsal:

    děkuji za natočení této fotoškoly, pomáhá mi to uvědomit si chyby a ne jen bezmyšlenkovitě cvakat…:-) Jen tak dál

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring 20.12.2012 | žádné reakce
Programovatelná dálk... Vložil author icon Tomáš Mähring 22.09.2012 | one response
Kompozice 3. díl: Př... Vložil author icon Tomáš Mähring 05.11.2012 | one response

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...