Kompozice 4. díl: Ohnisková vzdálenost v kompozici

V minulém díle fotoškoly nám Ondřej Neff vysvětlil, jak je to s přesností v kompozici. V tomto díle fotoškoly se podíváme na kompoziční rozdíly při focení objektivem s krátkým ohniskem (tedy širokoúhlým) a s objektivem s dlouhým  (tedy „se zoomem“)

Majitelé kompaktních fotoaparátů rozhodně nemusí zoufat, ve videu sice fotíme zrcadlovkou a střídáme dva objektivy, ale dnes již většina kompaktních fotoaparátů začíná na poměrně širokém ohnisku a každý fotoaparát má nějaký zoom. Takzvané „ultrazoomy“ dosahují občas až neuvěřitelných přiblížení.

Čím se tedy liší snímek vyfocený širokým sklem a jak fotit se sklem dlouhým? Je tu pár poměrně zásadních rozdílů a v tomto videu fotografické školy si je ukážeme a řekneme si pár tipů, jak se kterým ohniskem fotit, aby byl opět výsledek co nejlepší.

Poslední dobou čím dál více oblíbenou kategorií fotoaparátů – „něco mezi kompakty a zrcadlovkami“ – jsou takzvané bezzrcadlovky či chcete-li kompakty s výměnnými objektivy, které stejně jako zrcadlovka nabízí špičkovou kvalitu, výměnné objektivy a velký čip, ale zároveň si zachovávají menší kompaktní rozměry.

Dobré (podzimní) světlo!

logo-neff-fotoskola

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fešák se světelným o... Vložil author icon Tomáš Mähring 17.01.2013 | žádné reakce
Canon EOS 6D –... Vložil author icon Tomáš Mähring 13.12.2012 | 2 responses
Fotíme 17. díl: Fotí... Vložil author icon Tomáš Mähring 14.04.2014 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...