Kompozice – motiv a realita

Základy kompozice jsme v seriálu Foto v kostce vysvětili dopodrobna hned v jedněch z prvních dílů. V dnešním dílu se s Ondřejem Neffem ke kompozici vrátíme, ukáže vám na celkem jasném a zřetelném příkladu, jaký je rozdíl mezi realitou a motivem. Svým způsobem žádný. Ale v praxi je to úplně jinak. Téměř nikdy není dobré fotit to, co nás zaujalo právě z toho místa, na kterém jsme si toho konkrétního „motivu“ všimli.

Je potřeba se zamyslet a rozhlédnout kolem sebe, odkud to bude vypadat nejlépe, při jakém úhlu záběru ve výsledném snímku nebude nic rušit. Při natáčení tohoto dílu nám drobně pršelo, budiž to tedy důkazem, že se dá leccos vymyslet i za horšího počasí bez nějakého hezkého světla. Jen je zkrátka potřeba koukat kolem sebe. Zajímavé motivy jsou úplně všude kolem nás :-)

Takže chcete-li trénovat oko a hledat motivy kdykoli a kdekoli, určitě se vám bude hodit i kvalitní brašna nebo fotobatoh. Dovolte tedy na závěr malé pozvání do eshopu Aaron, kde najdete veliký výběr jak brašen, tak fotobatohů.

Tak tedy, i když nebude dobré světlo, přeji bystré oko! 😉

logo-neff-fotoskola


1 příspěvek to “Kompozice – motiv a realita”

  1. Vasek napsal:

    Dekuji za krasne pojeti a preji brzke uzdraveni

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Cvičíme kompozici Vložil author icon Tomáš Mähring 19.08.2013 | 3 responses
Vybavení: Technika n... Vložil author icon Tomáš Mähring 13.05.2013 | one response
Full frame zrcadlovk... Vložil author icon Tomáš Mähring 22.09.2012 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...