Nejmenší zrcadlovka na světě – Canon EOS 100D


Tedy, abych doplnil ještě nadpis, nejmenší digitální zrcadlovka na světě v dubnu/květnu 2013. Později je samozřejmě možné, že se objeví ještě nějaký menší rekordman. V tomto videu vám fotoaparát Canon EOS 100D představí produktový manager firmy Aaron Václav Bezouška.

Canon 100D je vybaven APS-C čipem CMOS s rozlišením 18Mpx a zvládá sériové snímání rychlostí 4 snímky za vteřinu. Chcete-li rozměry v číslech (nejnázornější je to stejně asi v záběrech videa v porovnání s lidskýma rukama), tělo váží 400 gramů a má rozměry 116,8 x 90,7 x 69,4. Je tedy skutečně maličká – oproti ostatním zrcadlovkám. Tudíž se snaží konkurovat i takzvaným bezzrcadlovkám, ale s kvalitami a funkcemi klasických zrcadlovek. Abycho ho jen nechválil, problémem by mohlo být držení – například pro lidi zvyklé držet „kus fotoaparátu“ by Canon EOS 100D mohl být dost velký nezvyk.

Krom základních funkcí a režimů zvládá také natáčet fullHD video a má velký, nevýklopný, ale dotykový LCD displej.


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fotíme 12. díl: Pano... Vložil author icon Tomáš Mähring 24.06.2013 | 4 responses
Fešák se světelným o... Vložil author icon Tomáš Mähring 17.01.2013 | žádné reakce
Fotíme 17. díl: Fotí... Vložil author icon Tomáš Mähring 14.04.2014 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...