Fotíme: Noční fotka aneb malujeme světlem


Určitě znáte takové ty noční fotkybarevných čar“ na silnici. Nový Olympus O-MD E-M10 přišel s novou vychytanou funkcí Live time (Live Bulb a Live Comp), která si troufám tvrdit, že se v budoucnu objeví i u dalších značek. Je tím průběžný náhled toho, jak daná fotka během snímání vypadá. Samozřejmě je to skvěle použitelné i na jiné focení, než jen ty „klasické čáry na silnici“, ale v tomto případě se to nejsnáze ukáže a vysvětlí.

Vydali jsme se tedy s Ondřejem Neffem po setmění fotit nad Strakonickou, abychom tuto vychytávku vyzkoušeli. Nebudu tu toho prozrazovat příliš, protože je vše ukázané a vysvětlené ve videu fotoškoly. Funkce Live Comp je pak velmi dobře použitelná i na „psaní či malování“ do již vyfocené fotky. Jen musíte myslet nato, že když takhle malujete světlem, musí být vše zrcadlově a z vašeho pohledu pozpátku. Jde to samozřejmě i s jinými fotoaparáty jiných značek, akorát na klasickou dlouhou expozici či Bulb režim, s tím, že výsledek nevidíte průběžně na displeji, ale až po konci expozice.

Není nic jednoduššího, než vzít po setmění fotoaparát se stativem a vyzkoušet to 😉 Pokud kreslíte světlem do dlouhé expozice, vaše postava oproti světlu/baterce/mobilu, kterým malujete, je tmavá, takže se nemusíte obávat toho, že budete na fotce také vidět.

PS: Nezapomeňte si dálkové ovládání nebo drátovou spoušť! 😉
logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Zajímavosti: Nový Fu... Vložil author icon Tomáš Mähring 01.07.2013 | žádné reakce
Vybavení: Technika n... Vložil author icon Tomáš Mähring 13.05.2013 | one response
Histogram 1. díl: Co... Vložil author icon Tomáš Mähring 18.02.2013 | 3 responses

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...