Portrét 1. díl: Umístění figury


V dnešním díle fotografické školy s Ondřejem Neffem se podíváme, jak fotit portrét a jak umístit postavu do obrazu, aby výsledek vypadal co nejlépe. Jde v podstatě o pár jednoduchých pravidel, která se dozvíte v následujícím videu fotoškoly.

Jak už nadpis napovídá, o focení portrétu a postav bude ještě následující díl fotoškoly, který vyjde 22. 7., ve kterém se podíváme na další nejčastější chyby, kterých se při fotografování lidí je dobré vyvarovat.

Portrétní fotografie je samozřejmě podobně jako například makrofotografie poměrně rozsáhlé téma, jsou speciální portrétní objektivy, které mají velmi dobrou světelnost a ohniskové vzdálenosti od 50ti do 100 mm, ale při dodržení základních pravidel se dá slušný portrét vyfotit i s „obyčejnějším“ zoom objektivem.

Tedy nezbývá, než vzít někoho dalšího, fotoaparát a vyrazit do terénu si to vyzkoušet. 😉 Dobré světlo!

logo-neff-fotoskola


1 příspěvek to “Portrét 1. díl: Umístění figury”

  1. Filip Obr napsal:

    Nejlepších portrétní snímky dostanete, když budete používat manuální nastavení. Není to zase tak těžké a výsledek bude stát za to! Jak tedy správně nastavit fotoaparát, abyste nemuseli používat „mód portrét“? Více tipů jak fotit najdete na http://tipyjakfotit.cz/jak-fotit-portret/

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Stativy 3. díl: Hříc... Vložil author icon Tomáš Mähring 15.10.2012 | 4 responses
Fotíme s bleskem 2/2... Vložil author icon Tomáš Mähring 11.11.2013 | žádné reakce
Zajímavosti: Rozebra... Vložil author icon Tomáš Mähring 03.06.2013 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...