Portrét 2. díl: Základní chyby


V minulém díle fotoškoly s Ondřejem Neffem jste se dozvěděli základní pravidla umístění postavy do obrazu. V tomto druhém pokračování o focení portrétu se podíváme na nejčastější chyby. Dozvíte se, jaké světlo je na focení portrétu ideální a na závěr Ondřej poví ještě něco o nastavení clony a o objektivech.

Klasická a troufám si říct (napsat), že nejčastější chyba při focení (ale i při natáčení) osob je tzv „lampa z hlavy“ (viz video). Zkrátka a jednoduše je potřeba hlídat i co vše je za postavou, aby focenému/natáčenému „nerostlo“ nic z hlavy, ať už je to strom, lampa nebo vysílač :-)

Teď už máte základní informace kompletní, takže máte-li model, můžete počkat na vhodné světlo a vyrazit zkoušet a cvakat a cvakat. Další samostatnou kapitolou je focení s externím bleskem a možností osvětlovat fotografovanou postavu z jiného úhlu, než fotíme – tím vzniknou zajímavé stíny a fotka dostane jiný nádech. Budiž to námětem k zamyšlení :-)

Dobré světlo a sympatické modely!

logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 responses
Malý, ale šikovný Ol... Vložil author icon Tomáš Mähring 10.01.2013 | žádné reakce
Fotíme 13. díl ̵... Vložil author icon Tomáš Mähring 06.01.2014 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...