Zajímavosti: Rozebraný Olympus OM-D


Další díl fotoškoly bude až příští pondělí na téma „hloubka ostrosti„, ale dnes pro vás máme s Ondřejem Neffem další zajímavost – měli jsme možnost detailně si prohlédnout rozebraný fotoaparát Olympus OM-D. Podíváme se na jednotlivé části, ze kterých se OM-D skládá a detailně si prohlédneme vestavěnou stabilizaci.

Ta nás totiž zajímala nejvíc, protože s 5ti osou stabilizací přišel právě Olympus na trh jako první. V čem spočívá její výhoda? To právě vysvětlí a ukáže Ondřej v dnešním videu. Mimo to vestavěná stabilizace ve fotoaparátu má ještě jednu velkou výhodu – jakýkoli objektiv, který na tělo nasadíme je tím pádem „také stabilizovaný“. Tedy ne ten objektiv, ale obraz :-) Jen je potřeba si pohlídat, pokud bychom nasazovali i objektiv, který má svou vlastní optickou stabilizaci, pak je potřeba jí vypnout, jinak by se stabilizace vestavěná mohla „hádat“ se stabilizací v objektivu. No, však to se všechno dozvíte.

Tedy dobré světlo a nezkoušejte prozkoumávat svůj fotoaparát stejným způsobem, přišli byste o záruku!

logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Vybavení: Blesky pro... Vložil author icon Tomáš Mähring 28.04.2014 | žádné reakce
Stativy 1. díl: Typy... Vložil author icon Tomáš Mähring 11.10.2012 | žádné reakce
Histogram 2. díl: Ja... Vložil author icon Tomáš Mähring 04.03.2013 | one response

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...