Stativy 1. díl: Typy stativů

Jak všichni víme, stativ je velmi užitečnou pomůckou při fotografování. Ondřej Neff vás v tomto dílu detailně provede jak výběrem správného stativu pro vaše účely, tak i základy jeho používání.

Dozvíte se například to, jaké jsou rozdíly mezi levnějšími a dražšími stativy nebo jaké základní typy na našem trhu najdete.

Také nám pan Neff ukáže, jak si zkusit, jak je konkrétní stativ stabilní, což je v podstatě klíčová vlastnost stativu. Pokud fotíme v ateliéru, není problém mít velký a těžký a tudíž i stabilní stativ, ale jak vybírat, pokud chceme se stativem cestovat? Pokud plánujeme stativ nosit přivázaný na batohu a chodit s ním po horách, budeme určitě volit kompromis mezi váhou a stabilitou.

Ale rozhodně až budete stativ vybírat a bude se vám hlava točit ze začarovaného kruhu cena/váha/stabilita, myslete nato, že i ten nejlevnější stativ je rozhodně lepší, než ta nejlepší a nejúčinnější stabilizace obrazu. Samozřejmě, čím chceme stativ stabilnější a zároveň lehčí, tím výš bude šplhat jeho cena. Představu si můžete udělat nahlédnutím do oddělení stativů v našem Aaron internetovém obchodě.

Jiným příběhem a v našem případě i jiným dílem fotoškoly jsou pak hlavy stativů, video o hlavách stativů najdete zde. A pokud už stativ máte, určitě doporučuji podívat se na díl fotoškoly o nejčastějších chybách při focení se stativem.

Dobré světlo!

logo-neff-fotoskola

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Podlep a laminace fo... Vložil author icon Tomáš Mähring 09.12.2013 | žádné reakce
Vybavení: Blesky pro... Vložil author icon Tomáš Mähring 28.04.2014 | žádné reakce
Zajímavosti: Canon S... Vložil author icon Tomáš Mähring 02.09.2013 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...