Opravdu Ultra zoom 42x – Fujifilm HS50EXR

Dnes se podíváme ve videu na přístroj, který vidí skutečně hodně daleko. Libor Pokorný z firmy Aaron představí ve videu fotoaparát Fujifilm FinePix HS50EXR s obřím optickým zoomem. Dokáže přiblížit až 42x! Což v případě ohniskových vzdáleností dělá (při přepočtu na kinofilm) 1000mm! Na druhé straně pak hezkých širokoúhlých 24mm. A to vše s rozsahem světelností 2,8 až 5,6. Světelnost 5,6 s 1000mm ohniskem, to vůbec není špatné :-)

Mimo obřího zoomu a nezbytné optické stabilizace má fotoaparát půlpalcový CMOS senzor s rozlišením 16 Mpx a rychlost sériového snímání 11 snímků za vteřinu (v této palbě dá maximálně 5 fotek za sebou v plném rozlišení). Nechybí samozřejmě ani sáňky pro použití externího blesku či připojení externího mikrofonu, zajímavá je možnost fotit i do RAW formátu. Elektronický hledáček má poctivé rozlišení 920 tisíc bodů, stejné rozlišení pak má i LCD displej s úhlopříčkou 3 palce. A když už jsem mluvil o externím mikrofonu, Fujifilm HS50 zvládá fullHD video s 60ti snímky za vteřinu s kontinuálním fázovým autofokusem.

No, zajímavá mašinka to je. Chcete-li kouknout na ukázkové snímky, u kterých si snáze představíte obrovitost 42násobného zoomu, koukněte na Aaron web, kde najdete samozřejmě i další parametry, testovací video a můžete si ho tam také rovnou objednat 😉


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fotíme 13. díl ̵... Vložil author icon Tomáš Mähring 06.01.2014 | žádné reakce
Fotíme 10. díl: Foce... Vložil author icon Tomáš Mähring 15.04.2013 | žádné reakce
Fotíme 4. díl: Stree... Vložil author icon Tomáš Mähring 10.12.2012 | one response

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...