Vybavení: Univerzální fotografické filtry


V dnešním díle fotografické školy s Ondřejem Neffem se podíváme na univerzální systém filtrů. Ano, klasickým filtrům jsme se v seriálu už věnovali zde. U těchto univerzálních systémů jsou typy filtrů stejné, ale s tím rozdílem, že s různými nástavci se dají použít na jakémkoli průměru objektivu, takže výhoda je naprosto jasná – ušetříte, protože nemusíte kupovat na každý objektiv jiný filtr.

Další výhodu tento systém má při použití přechodových filtrů, to názorně uvidíte ve videu. Drobnou nevýhodou například pro reportážní focení může být o něco menší skladnost a horší manipulace (v porovnání s filtry klasickými). To už si musí rozhodnout každý sám, co se pro jeho focení hodí více.

Z čeho všeho se taková sada skládá a jaké filtry je do sady možné pořídit můžete vidět i na webu Aaronu. Například pro krajinářské focení v tomto univerzálním systému vidím jednoznačnou výhodu. Nemluvě o tom, že je to velmi dobře použitelné i v případě natáčení videa, ať už zrcadlovkou, nebo kamerami s větším objektivem.
logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Histogram 2. díl: Ja... Vložil author icon Tomáš Mähring 04.03.2013 | one response
Stativy 3. díl: Hříc... Vložil author icon Tomáš Mähring 15.10.2012 | 4 responses
Nejmenší z rodiny Ni... Vložil author icon Tomáš Mähring 11.02.2013 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...