Vybavení: Blesky pro domácí ateliér


V dnešním díle fotoškoly Foto v kostce s Ondřejem Neffem si ukážeme základní ateliérové vybavení. Pokud si v tuhle chvíli říkáte, že v tom případě to není díl pro vás, ještě chvilku vydržte. Protože studiové blesky už se dostali na ceny i nižší, než co stojí blesky systémové. A myslím, že téměř každý fotograf někde v koutku mysli má to, že by se dalo „v obýváku posunout stůl, natáhnout pozadí a vlastně by se tam dalo improvizovaně fotit ateliérové snímky“, jen mít ty blesky „co mají profíci“.

Takže v dnešním díle Ondřej ukáže a představí, co takové blesky umí, podle čeho vybírat a co případně mít ještě k nim za další pomůcky jako jsou deštníky, softboxy nebo odrazné desky. Odrazné desky mimochodem jsou velmi užitečná věc i na venkovní focení za přirozeného světla, za slunce atd. Ale o tom zase třeba v nějakém dalším díle.

Tak tedy hurá do toho, u svícení si bleskama máte „dobré světlo“ plně v rukách a vůbec nezáleží, jak je venku! 😉

logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Vybavení: Tilt-Shift... Vložil author icon Tomáš Mähring 03.02.2014 | žádné reakce
Fotíme 15. díl: Jak ... Vložil author icon Tomáš Mähring 17.03.2014 | žádné reakce
Portrét 2. díl: Zákl... Vložil author icon Tomáš Mähring 22.07.2013 | žádné reakce

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...