Zajímavé funkce 1. díl: Ovládání fotoaparátu přes Wifi


Poměrně novou funkcí v současných fotoaparátech je vestavěné wifi. Takže ať už jste dostali nový fotoaparát pod stromeček, nebo už máte model s wifi delší dobu, v dnešní fotoškole se podíváme na jednu z funkcí, kterou některé přístroje umožňují. Tedy konkrétněji, možnost spojení s chytrým telefonem nebo tabletem, který pak lze používat jako dálkové ovládání včetně živého náhledu na displeji.

V dnešní fotoškole s Ondřejem Neffem jsme si to vyzkoušeli v kombinaci fotoaparátu Sony NEX 5R a iPhone, ale přístrojů i značek, které toto umožňují je více a dá se očekávat, že budou nadále přibývat.

Jak moc je nebo není pro koho tato funkce využitelná v reálu, to nechám na vás. Minimálně tak můžete z telefonu udělat dálkové ovládání vašeho fotoaparátu, které se občas hodí. A to, že tam k tomu máte i živý náhled scény, to je jakýsi bonus, který se v některých případech může hodit. Ať už při fotografování tak, jako to zkoušel Ondřej v dnešním videu, nebo v jiných případech.

Fotíte s dálkovým ovládáním s živým náhledem? Podělte se s ostatními pod článkem v diskuzi, na co všechno to používáte! :-)

Dobré světlo!

logo-neff-fotoskola

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Fotíme 1. díl: Focen... Vložil author icon Tomáš Mähring 19.11.2012 | one response
Kompozice 4. díl: Oh... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.11.2012 | žádné reakce
Fotíme s bleskem 1/2... Vložil author icon Tomáš Mähring 29.10.2013 | 4 responses

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...