Zajímavosti: Canon STM objektivy

V tomto díle Foto v kostce se s Ondřejem Neffem podíváme trošku podrobněji na objektivy a typy ostření. Co se vlastně v objektivu děje po namáčknutí spouště? Jsou dva základní typy používaných technologií v objektivech. A Canon přišel s třetí, která zjednodušeně řečeno kombinuje tu první a druhou. Tyto Canon objektivy najdete pod označením Canon STM a čím se liší od ostatních a v čem je to lepší, to se právě dozvíte v tomto videu :-)

I si ukážeme v praxi, jak to funguje. Mimo jiné je to také dobré při natáčení videa zrcadlovkou, což je v současnosti čím dál více populární. Na natáčení jsme měli půjčené dva tyto STM objektivy, jeden s pevným ohniskem 40mm a světelností 2.8, použitelný i na full frame zrcadlovky. A druhý klasický 18-55mm se světelností 3,5 – 5,6 (pouze pro APS-C čipy)

Tak tedy hurá na video! 😉

logo-neff-fotoskola


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Malý, ale šikovný Ol... Vložil author icon Tomáš Mähring 10.01.2013 | žádné reakce
Stabilizace obrazu Vložil author icon Tomáš Mähring 05.08.2013 | one response
Cvičíme kompozici Vložil author icon Tomáš Mähring 19.08.2013 | 3 responses

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...