Základy 1. díl: Režimy fotoaparátu


Pokud jste dostali k Vánocům nový fotoaparát s kupou režimů a máte zmatek v tom, co je co, v čem se co nastavuje a k čemu to vlastně slouží, tak právě pro Vás je dnešní díl fotoškoly s Ondřejem Neffem. Detailně prohlédneme otočný volič fotoaparátu. Samozřejmě co přístroj, to drobné rozdíly, ale tyto základní funkce mají dnes téměř všechny přístroje. Některé základní modely budou „ochuzeny“ o manuální režimy P/A/S/M, ale jinak to bude na všech velmi podobné.

Konkrétní případy k čemu který režim použít a jak co nastavit se dozvíte v dílech o režimech focení. A jak fotit, aby snímky vypadaly co nejlépe se dozvíte v sérii o kompozici. Díly vznikají postupně, takže se samozřejmě může stát, že konkrétní díl, který by vás zajímal, ještě nenajdete. Ale budeme moc rádi, když nám zde na webu do diskuze napíšete své návrhy a tipy na témata, která by vás zajímala. Budeme se snažit vyhovět 😉

A pokud jste dostali fotoaparát, ale chybí vám na něj pořádné pouzdro, brašna nebo dokonce batoh, dovolte malé pozvání do obchodu Aaron, ať už do kamenné  prodejny v Praze, Brně a Ostravě, nebo do e-shopu.

Dobré světlo!

logo-neff-fotoskola

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


comments-bottom

Štítky:, , , , ,

Vybraná videa

Fotíme při ostrém sl... Vložil author icon Tomáš Mähring 12.05.2014 | 10 příspěvků

Náhodná videa

Ještě menší a ještě ... Vložil author icon Tomáš Mähring 24.01.2013 | žádné reakce
Kompozice 3. díl: Př... Vložil author icon Tomáš Mähring 05.11.2012 | one response
Histogram 1. díl: Co... Vložil author icon Tomáš Mähring 18.02.2013 | 3 responses

Nejlépe hodnocená videa

Nový Olympus PEN E-P... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 3)
Loading...Loading...
Povedený Sony NEX-6 Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...
Povedený retro-elegá... Vložil author icon Tomáš Mähring
1 bod2 body3 body4 body5 bodů ( Hlasů: 1)
Loading...Loading...